Thursday, July 9, 2015

BİR KAÇ AKSESUAR İLE EVİNİZİ YAZLIK MEKANA ÇEVİRMENİN YOLLARI


Denize, kumsala hasret olun ya da olmayın, evinizde zaman geçirirken kış günlerini hatırlatan bir mekan içinde olmaktansa, sahil kıyısındaki bir evde oturuyormuşcasına hissetmek için mekana ufak dokunuşlar yapmak yeter de artar bile. 
Üstelik evde kendimizin yapabileceği bazı dekorasyon elemanları veya kolayca temin edebileceğimiz aksesuarları bir araya getirmek, kendimizi yazlık evimizde gibi hissetmek için yeterlidir. 

KAYNAK BİLİNMİYOR

Bir araya getirilmiş ahşap panellerin üzerine, kendir halatını yapıştırarak şekil verme suretiyle gayet sade ve doğal bir duvar panosu elde edilmiş. Halatın dışında kalan kısım, bu örnekte verniklenmiş, iç kısım ham haliyle bırakılmış. Ama dilerseniz bir tarafını seçtiğiniz renge boyayarak da hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

KAYNAK BİLİNMİYOR

Önce biraz koleksiyon toplar gibi gerekli aksesuarları toplayın, sonra da renkleri tazeleyin veya yeni kombinasyonlar yaratın. Hepsini bir arada beyaz bir duvarın üzerinde sergilemek de, evin çeşitli bölümlerine dağıtarak kullanmak da makbuldür!

KAYNAK BİLİNMİYOR

Bahçe veya balkonunuz varsa bir deniz fenerini ister kuş yemliği, ister evcil hayvanlar için su kabı, isterseniz de mumluk olarak kullanabilirsiniz.

KAYNAK BİLİNMİYOR

Bu seriye bayıldım. Mumları veya mangalı yakmak için her yazlık eve lazım!


Mevcut kulpları sökerek yerine halat geçirin. Bu görüntüden sıkıldığınızda halatı sökerek kulpları tekrar takmak zaten son derece kolay! 


Mavinin her tonu denizle ilgili tüm aksesuarlara çok yakışır. Bir iki tane yıldız veya deniz kabuğu ile, mavi bir objenin birleşimi her ortamda bir yazlık evi çağrıştırır. 

KAYNAK BİLİNMİYOR

KAYNAK BİLİNMİYOR

 Vazgeçilmez halatlar. İster ceviz düğümü yaparak kitap desteği olarak kullanın ister eski bir kutuyu kaplayarak bir dergilik halinde salonunuza ekleyin.

KAYNAK BİLİNMİYOR

Manzara kendi başına bile yeterli. Zaten burada perdeye gerek de yok. Bu beyaz deniz kabukları son derece sade ve mekanla uyumlu. 

***