Monday, June 29, 2015

BİR MOTORYATIN GÜVERTELERİ


Yazın ne yapacağınıza karar veremediniz mi hala? Size harika bir opsyon sunuyorum, aşağıda fotoğraflarını inceleyiniz!

Lürssen harikası bir motoryat: TV. 2008'de inşa edilmiş ve 2011'de renovasyona girmiş bu yatın tam boyu 78m. 18 misafir kapasiteli teknenin içinde yok yok. Ama biz bugün yatın üzeriyle ilgileneceğiz, sadece güverteleriyle!
Servis botu arka platforma yanaşır, misafirleri alır ve çevre koylara götürür.


Yüksekten korkuyorsanız seyir halinde burada uzanmayın! Başınız fena halde dönebilir, benden söylemesi...
Biraz rahatsız edici görüntüsü var sanırım bu masanın, öyle değil mi? Olabilir. Ancak 16 kişinin bu alanda beraberce yemek yemesini sağlayabilmek o kadar da kolay değil. 
İskemleler biraz zayıf kalmış, rejisör tipi değil de, yine katlanan ama tamamı tik olan iskemleler bu mekana daha çok yakışırdı gibi geliyor bana.


Oturma bölümünün son derece keyifli göründüğünü itiraf edelim. Üzerinde tentesi, etrafında manzarası, arkasında güneşlenme şezlonglarıyla son derece kullanışlı bir alan yaratılmış. Bir mavilik var benden içeri... O kadar yüksekte olunca insan denize girmeye üşenebilir haliyle. Denizden çekilmiş suyla doldurulmuş havuzda yüzebilir, bitişiğindeki jakuzide keyif yapabilirsiniz.


İç ve dış mekanın bütünleştirildiğini bu fotoğrafta da görmek mümkün. 
Üzeri ve yanları kapalı olan bar bölümünün devamında üzeri istendiğinde tente ile kapatılabilen büyük bir havuz bulunmakta.
Denizin ortasında giderken, havuz taşımak her ne kadar mantık dışı görünse de, son yıllardaki motoryatların olmazsa olmazlarından biri...


En sevdiğim geçiş şekillerinden biri. Zemine gömülmüş raylar, kayar kapılar, mütemadi devam eden zemin kaplaması, hem içeride hem de dışarıda yenen yemeğin keyfi...

***