Monday, April 6, 2015

EVLERDEKİ ÇALIŞMA BÖLÜMLERİ


Evden çalışmak bir çoğumuzun hala hayali mi? 
Yoksa aranızda işini evinden yürüten şanslılar zaten var mı? 
Peki nasıl bir mekanda çalışıyorsunuz? 
Evin bir köşesine sıkışmış gibi mi, yoksa rahat bir alanda mı?


Böyle bir masada çalışmanın mümkün olmayacağını baştan söyleyebilirim!
Pencerenin dışında öyle bir manzara olduktan sonra, insan kendini o denizin kıyısına atmıyorsa bile en azından onu seyredalar. Üstelik bir kendisini bir tablo gibi çerçeveleyen bu güzelim elips pencereden bakarak...


Burada asıl önemli olan çalışma ortamı değil o güzelim kaya! Kırmakla uğraşmamış kimse, olduğu gibi bırakmış. Yere kadar devam eden camların arkasında, müthiş etkili bir görüştü oluşturulmuş. Bir de gece vakti bu kayalar aydınlatılıyorsa, inanılmaz etkileyici bir atmosfer yakalanmış olur.
Zaten bu mimari ofiste gece vakti çalışıldığı da kesin!


 Buradaki ofis bölümü ise, kitaplığın arasına iliştirilmiş gibi!


Bir tane deniz fotoğrafı, bir mekanı bu kadar mı domine eder, onu bu kadar mı toparlar? İnanılmaz etkileyici, öyle değil mi? 
KAYNAK BİLİNMİYOR

Tekli küçük masalarla oluşturulmuş bu çalışma alanları da farklı tarzlarda olmalarına rağmen, son derece etkileyici. Hepsinde var olan ortak nokta, sadece bir masa olarak değil, tüm renkler ve kullanılan malzemelerin uyumuyla yakalanan bir bütünselliğin var olması.

KAYNAK BİLİNMİYOR

Dar bir alanda yer alan bu ünite, tekerlekli olarak açılıp kapanabiliyor. İç kısmındaki kitaplık bölümünün girdiği boşluk, bir oturma bölümü olarak kullanılabilmekte.

***