Monday, February 21, 2011

DEKORASYONDA AYNA KULLANIMI


Sadece kendimize bakmak, üzerimize çeki düzen vermek için kullanmayız aynaları. Hatta çoğu zaman mekana katacağı olumlu etkiler, fonksyonlarından daha da ön planda olur bu aksesuarların.

DESIGN SPONGE

Bu aynanın ayna özelliği pek yok, görüldüğü gibi! Hatta dış bükey bir yüzeyden oluşuyor. Bu aksesuarın asıl özelliği, güzelim çerçevesi.

A CUP OF JO

Yemek yerken düz duvara bakmaktansa, aynaya bakarak odanın arka tarafını görmek iyi bir şey tabi ki. Ama aynanın önünde oturanların iskemleyi çok hızlı çekmemeleri iyi olacaktır böyle bir mekanda!

WOOD LOVE

Yine bir masa arkası ayna düzenlemesi. Burada ise farklı ağaçlardan farklı kalınlık ve detayda yapılmış çerçeveler ön planda. Hepsi yuvarlak, mekana özel bir hava kattıkları tartışılmaz.

A CUP OF JO

Yuvarlak aynalara bir örnek daha. Aslında bu biraz daha aşağıya asılsaydı, masada otururken kullanılabilirdi, belki makyaj yaparken ya da saç düzeltirken. Fakat bu haliyle oturan kişinin yüzünü görmesi mümkün değil. Zaten belli ki burası bir hobi masası, aynaya bakmaya çok ihtiyaç duyulmasa gerek.

BLISS

İşte bu bir makyaj masası. Ayna, ihtiyaçtan daha büyük, bu yüzden de son derece etkileyici.

FRYD DESIGN

Beyazlar içindeki mekandaki ayna, ışığı yansıtarak, ferah ortamın yaratılmasına yardımcı oluyor.

TOXEL

Işık ve desen oyunlarına davet çıkaran bu ayna çok hoş bir tasarım. Farklı açılarda konumlandırılmış bir çok aynadan oluşan bu parça son derece dekoratif.

DESIGN SPONGE

DESIGN SPONGE

ARMAS DESIGN

DESIGN FILES

ARMAS DESIGN

DESIGN SPONGE

Birbirinden farklı bir çok ayna alternatifi... Hiç birini yaptırmak da çok zor değil! 

***